Kliimaneutraalse rohegaasiga säästad keskkonda ja raha!

CNG (ehk surugaas) on tavapärasest maagaasist suurema rõhu all olev ehk kokku pressitud gaas. Surugaas on soodne ja kõige loodussäästlikum gaasikütus. Vaata Alexela CNG-tanklate asukohti siit. Euroopa tanklavõrguga saad tutvuda siit.


CNG autogaasi eelised:

CNG autogaasiga sõidad bensiiniga võrreldes sama vahemaa soodsamalt. See tähendab, et CNG autogaasi kasutades jõuad samade kulutuste juures kaugemale.

Kõrge oktaanisisaldusega CNG autogaasil sõites parandad mootori tööefektiivsust, vähendad selle kulumist ja seeläbi ka hoolduskulusid.

CNG autogaasi põlemine tekitab võrreldes bensiiniga koguni 60% vähem süsinikoksiidi, 50% vähem süsivesinikke ja 45% vähem lämmastikoksiide. See kõik tähendab palju puhtamat õhku, mida hingata!

CNG autogaasi paagid on turvalisemad kui bensiini- ja diislipaagid. Gaasipaagid taluvad avariiolukorras tugevamat lööki ning lekke korral sulguvad nende kaitseklapid automaatselt.

CNG autogaasil sõitev auto toodab pea 40% vähem kasvuhoonegaase. Seega säästaksid CNG autogaasiga sõites koduplaneeti päris suuresti kliima soojenemise eest.

Kõik kaasaegsed autotootjad pakuvad sõidukeid ja mootoreid, mis on ehitatud spetsiaalselt gaasi jõul töötama. Igal aastal tõuseb terves maailmas autogaasi tarbijate arv 15%. Euroopas on see number 40%.

Küsi pakkumist

Soovid rohkem teada CNG autogaasi kohta või soovid abi uue CNG auto soetamisel? Võta meiega igal juhul ühendust!
CNG jõul sõutev auto on lõhnavaba

Kui vanasti võisid gaasiga sõitvad autod haiseda gaasi järele, siis kaasaegsed gaasiautod on täiesti lõhnavabad. Kui tänapäevase gaasiseadmega sõites peaksid gaasi haisu tundma, siis vii auto kohe lähimasse hooldusesse.

Võimsus jääb alles

Pole vahet kas mootor töötab gaasil või bensiinil, võimsus on ikka maksimaalne. Ja muuseas - on tegelasi, kes sõidavad gaasi jõul töötava mootoriga ka rallit.

Bensiiniga pole lõpp

Vaatamata sellele, et su auto sõidab CNG autogaasiga, toimub käivitamine alati bensiiniga ning mootori soojenedes lülitub auto ümber gaasile. Ning juhul, kui gaasipaak peaks tühjaks saama, lülitub auto tagasi bensiinile.

Tanklaid tekib juurde

Eestis on CNG tanklaid kõigis suuremates linnades. Nende asukohti näed siin.

Tankimine käib lihtsalt

Gaasipaagi täitmine käib rõhu all ja see on ka ainus erinevus võrreldes bensiiniga tankimisega. Püstoli ühendamine tankimisavaga ei ole keeruline ning selleks pole vaja jõudu rakendada.


 

.

CNG sõidukite müüjad

.

Küsi lisa

Jürgo Anni

Jürgo Anni

Gaasiliste autokütuste müügijuht

.

Korduma Kippuvad Küsimused

Igal paagil on tehaseandmete põhjal peale märgitud kilod, mis sellesse paaki kindlatel tingimustel (rõhk ja temperatuur ennekõike) peaks mahtuma. Kui ühendad püstoli autoga, kalkuleerib tankur automaatselt sensorite abil kilode koguse, mis on antud tankimise sihiks arvestades erinevaid parameetreid. Algab gaasi tankimine. Mida rohkem gaasi sõiduki paaki siseneb, seda suuremaks muutub rõhk paagis. Mida suurem rõhk, seda rohkem gaasi. Tankur katkestab automaatselt tankimise, kui paagis saavutatakse rõhk, mis lubab paagis oleval gaasil ohutult paisuda või kokku tõmbuda. Kütuse kogus täis tangitud paagis võib varieeruda, kuna see kogus sõltub ümbritseva keskkonna temperatuurist ja paagi täituvusest ning gaasi konkreetsetest parameetritest.